Logowanie

Aktualności

WYGRANA

• autor: Bayern22, 2013-04-21 21:09

Udanie wypada debiut nowego szkoleniowca Sparty Tworóg Adriana Kaszuby bowiem w pierwszej kolejce rundy wiosennej pokonujemy na wyjedzie Pokój Sadów 2-1 (1-0). Bramki dla naszego zespołu zdobywają: Bartek Łasa i Marek Żelosko. Niestety nie obyło się także bez strat ponieważ z poważnym urazem oka w drugiej połowie boisko opuszcza Marek Żelosko -  zresztą najlepszy zawodnik tego meczu.

RELACJA W ROZWINIĘCIU...

W porównaniu z rundą jesienną w składzie Sparty z różnych przyczyn zaszły istotne zmiany, przede wszystkim do podstawowej jedenastki weszli tkzw. "młodzi gniewni"- Mateusz Łagowski który zagrał na stoperze, Daniel Nokielski który zabezpieczał prawą obronę i w drugich 45 minutach Marcin Moc grając na lewej pomocy, młodzi chłopacy na tle bardziej doświadczonych swoich kolegów poradzili sobie bardzo dobrze co zresztą ma odzwierciedlenie w wyniku tego spotkania. Właściwe po meczu powinno być już po pierwszych 45 minutach i to głownie za sprawą Bartka Łasy który miał trzy 200-procentowe okazje do zdobycia bramek. Bartek najpierw w 20 minucie wykorystując swoją szybkość znajduje się sam na sam z bramkarzem Sadowa, strzela ale wprost w ręce golpikera gospodarzy. Rehabilituje się za to w 29 minucie kiedy to zostaje obsłużony dokładnym podaniem od Marka Żelosko i tym razem nie marnuje swojej okazji - 1-0 dla Tworoga. Trzecią doskonałą okazję nasz napastnik ma w 40 minucie kiedy to znajdując się na 7 metrów od bramki przeciwnika posyła piłkę obok słupka. Pokój w pierwszej połówce, również dzięki uważnie grającej naszej formacji defensywnej nie ma aż takich klarownych sytuacji do zdobycia bramki.

Druga połówka zaczyna się dla nas idealnie bowiem w 55 minucie podanie Grzegorza Pysika w tkzw."uliczkę" ze stoickim spokojem wykorzystuje Marek Żelosko. Niestety w 65 minucie Marek musi zejśc z boiska po tym jak dostał piłką w oko, jak pózniej się okazało kontuzja jest na tyle poważna że chłopak został hospitalizowany... Ten moment meczu wprowadza pewną nerwowośc w poczynania Tworoga i skrzętnie wykorzystuje to Sadów strzelając w 75 minucie kontaktową bramkę. Na szczęscie właśnie szczęście jest jednak w niedzielę przy naszej drużynie bowiem pomimo naporu i kilku groznych sytuacji dla gospodarzy w końcówce spotaknia to Sparta zgarnia całą pule...

A już za tydzien w sobotę zapraszamy na mecz na stadion w Tworogu gdzie zmierzymy się z dotychczasowym wiceliderem rozgrywek Mechanikiem Kochcice

POKÓJ SADÓW - SPARTA TWORÓG 1-2 (0-1)

Bramki: Bartek Łasa, Marek Żelosko

SPARTA: M.PYKA - D.NOKIELSKI,M.ŁAGOWSKI,G.PYSIK,R.KLAK - A.GLUCH(45min M.MOC),M.ŻELOSKO(65min P.MAZALIK),A.GLIWA,T.JANIGA - D.ZUBER - B.ŁASA(84min M.PYSIK)